Metoda tamponového tisku původně vznikla při zdobení ciferníku náramkových hodin. Díky možnosti používat tampoprint k potiskování předmětů téměř jakéhokoli tvaru (plochý, reliéfní, kulový, vypouklý i prohnutý, složité úhly) se brzy rozšířila i do ostatních oborů, právě pro přesný, rychlý a poměrně snadný potisk.

Metoda je založena na přenosu barvy z negativně vyleptané předlohy na potiskovaný předmět prostřednictvím tamponu. Předloha od zákazníka je graficky připravena a následně je vyrobena matrice, předloha, pro tamponový tisk. Tato matrice se nazývá klišé. Z klišé se přenáší barva silikonovým tamponem, který je tvarově přizpůsobivý.  Dojde tak k dokonalému přenosu motivu z plochy na různorodý povrch. Touto metodou se potiskují převážně menší předměty. Podle počtu barevníku lze tisknout jednou barvou nebo soutiskem vícebarevné předlohy. Výhodou tampoprintu je možnost přenosu na všechny běžné druhy materiálu.

K naší práci používáme tamponové stroje KENT. Spolupracujeme s dodavateli originálních barev pro tento druh tisku. Od roku 2005 potiskujeme na různé materiály, různými barvami, různé motivy a to dle přání zákazníka. Tak jako v každém oboru, tak i zde je nejdůležitější zkušenost - vědět jak seřídit stroj, jaký druh tamponu vybrat k tvaru předmětu i jeho materiálu, vytvořit přípravek na úchyt předmětu... Naše zakázky tvoří převážně průmyslové tisky ve větších sériích, ale vykrýváme i individuální zakázky při nižším počtu potisku, např. na reklamní předměty.

Potiskujeme: Hračky, reklamní a propagační předměty, tužky, žetony, komponenty k truhlíkům, cykloláhve, násady k lopatám zapalovače, potřeby pro domácnost ...

Parametry tisku : Velikost motivu: max. 80 mm x 120 mm

Grafický formát přijaté předlohy: nejlépe cdr nebo pdf

Číslo barvy potisku: dle normovaných vzorníků např. RAL, Pantone